poniedziałek, 17 czerwca 2013

Bezpieczne zastosowanie aspartamu


Aspartam to nazwa doskonale znana dziś nie tylko specjalistom ds. żywienia, producentom żywności, dietetykom albo… zwolennikom teorii spiskowych. Dla niektórych jest to bardzo dobra alternatywa dla zwykłego cukru, wśród innych wzbudza kontrowersje lub co najmniej mieszane uczucia. Wielu konsumentów zastanawia się czy aspartam jest szkodliwy, szczególnie że coraz więcej osób dba o dietę, kaloryczność posiłków. Ponadto jest to składnik produktów dla pacjentów, u których zdiagnozowano cukrzycę. A zatem jest to dodatek do żywności o szerokim zastosowaniu.

Pytanie czy aspartam jest szkodliwy jest o tyle zasadne, że związek ten występuje dziś coraz powszechniej w wielu produktach spożywczych. Oczywiście w pierwszym momencie kojarzy się przede wszystkim z półkami, na których stoją artykuły dla diabetyków albo ofertą light dla osób które dbają o linię. 


Ale aspartam znajdziemy też w wędlinach, konserwach, napojach, gumie do żucia, słodkich drażetkach, a nawet alkoholach czy suplementach diety. Konsumenci, którzy zastanawiają się i martwią tym czy aspartam jest szkodliwy, powinni zapoznać się z naukowymi opracowaniami, wynikami wieloletnich badań, które jednoznacznie stwierdzają brak związku między spożyciem produktów z aspartamem a dolegliwościami, o które był podejrzewany.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.